PRODUKCJA
Czy oglądając piękną lampę lub biurko zastanawiamy się czasem nad tym, co złożyło się na proces ich powstania?

Model 3D lampy Art Deco Zelda

Droga od pomysłu, który pojawił się w głowie projektanta do ubranej w piękny kształt lampy czy mebla jest długa i skomplikowana. Kartki latają, ołówek kreśli, a ręka nie nadąża czasem za głową. Poszukiwania…. Jak uchwycić to w jednej chwili? Czy się da zatrzymać pomysł?

Szkicowanie to początek, to pierwszy mały krok w poszukiwaniu pięknego i dopracowanego przedmiotu. Te wszystkie rysunki pełne kresek, łuków, prostych i krzywych – to sieć, z której wyłaniają się pierwsze kształty. Rysunek otwiera nam głowę do dalszego opracowywania projektu i pozwala znajdować kolejne zaskakujące rozwiązania.

Nasz zespół to sprawdzeni przy wielu realizacjach rzemieślnicy i artyści, którzy wkładają całą swoją wiedzę, umiejętności i serce w tworzenie oryginalnych i ponadczasowych przedmiotów.

Szczególnie dbamy o najwyższą jakość zastosowanych materiałów i wykończenia. Gwarantujemy to, że lampy i meble art deco, które powstają w naszych warsztatach są nie tylko luksusowe, ale też będą służyć przez wiele lat.

W Atelier 1925 lampy wykonujemy ze stali z czystego mosiądzu i szkła. W produkcji mebli łączymy szlachetne materiały np. forniry ze skórą, mosiądzem, szkłem i porcelaną. Stosujemy inkrustacje ze srebra i złota. Jako fornirów używamy najczęściej czeczoty orzechowej, orzecha włoskiego i amerykańskiego, palisandru oraz słynnego hebanu makassar. Projektujemy indywidualne, oryginalne uchwyty w wykończeniach chromowanych, mosiężnych i niklowanych. meble obszywamy najpiękniejszymi tkaninami. Począwszy od najlepszych naturalnych skór aż po tkaniny o wyrafinowanych wzorach nawiązujących do oryginalnych tkanin z lat 20. i 30. XX wieku.

Projekt lampy Art Deco
stolarnia_zurek_iii2018-211
stolarnia_zurek_iii2018-31
Nasza praca to złożenie współczesnej obróbki i techniki cyfrowej z ręcznym dopieszczeniem wszelkich detali

METODAMI SPRZED 100 LAT.

Art déco słynęło z elegancji, rzemieślniczej perfekcji i wyrafinowanych materiałów. Tymi właśnie kryteriami kierujemy się w projektowaniu i wykonywaniu unikatowych mebli w naszym atelier.

 

Fotel Art Deco produkcja stolarnia
Zelda lampa stołowa Art Deco chrom
Fotele ART DECO COLLECTION I we wnętrzu
Produkty Atelier 1925 to za każdym razem dopracowane w każdym detalu przedmioty.

Lampa, fotel, biurko, biblioteka, komoda czy stolik, nóżka czy klamka – życie każdej z tych rzeczy zaczyna się od prostego pomysłu. Pomysłu, który ewoluuje w wysokiej klasy przedmiot niecodzienny lecz codziennego użytku.

Towarzyszą wam one w ważnych momentach. Czy to podczas odpoczynku, czy w pracy – wzbogacają wasze wnętrza domów, a towarzysząc w codzienności stają się świadkami waszych historii.