wnętrza

wnętrza

salon

Elegancki salon w stylu Art Deco powinien charakteryzować się przemyślaną kompozycją przestrzenną i kolorystyczną oraz charakterystycznym dla lat 20. i 30. detalem. 

W takim pomieszczeniu powinniśmy czuć się niczym sybaryci, otuleni przyjemnymi w dotyku tkaninami, luksusowymi meblami i pięknymi lampami. 

Salon nawiązujący do stylu Art Deco to także ponadczasowe materiały wykończeniowe takie jak marmur, srebro, czarna laka, orzech włoski i szczypta Orientu.

Stojąca na tle okna komoda Art Deco przykuwa uwagę finezyjnymi detalami ze skóry i fazowanego lustra. Jej urodę podkreślają dwie stylowe lampy Dutch Bob. Plafon Art Deco o idealnej symetrii, biblioteka stylizowana na lata 20., komfortowa sofa i perski dywan tworzą we wnętrzu perfekcyjną kompozycję.

jadalnia

W jadalni oczywiście najważniejszy jest stół. Ogromny w stylu Art Deco dla 14 osób wykonany został przez Atelier 1925 wg indywidualnego projektu z wyszukanym detalem.

W jadalni nie mogło zabraknąć krzeseł charakterystycznych dla przedwojennego wzornictwa. Widoczne na zdjęciu krzesła Art Deco wykonane zostały przez Atelier 1925 na wzór autentycznych, oryginalnych mebli z lat 20.

Kolejny stół to model Waldorff z kolekcji Atelier 1925, wykończony w orzechu włoskim i szkle. Krzesła to repliki słynnych krzeseł Art Deco zaprojektowanych przez E.J. Ruhlmanna w latach 20.

Nasze Atelier zadbało zarówno o wysoką jakość drewna i lakieru jaki i o piękną tkaninę na obicia siedziska.

sypialnia

sypialnia lozko toaletka art deco

Piękna sypialnia w stylu Art Deco to przede wszystkim nawiązujące do lat 20. i 30. ogromne łóżko połączone z toaletką dla Pani domu.

Łóżko oraz toaletka zostały indywidualnie zaprojektowane dla tego apartamentu. Oba meble art deco wykonane zostały w orzechu włoskim i ozdobione płatkami złota. Wnętrze stylowej toaletki wykończone zostało błękitnym welurem.

Przeciągając się w luksusowej pościeli możemy przeglądać się w lustrzanym suficie w kolorze lapis lazuli z wyciętym charakterystycznym motywem Art Deco.

Na ścianach grafiki przedstawiające ikony jazzu: Ellę Fitzgerald, Raya Charlesa i Milesa Davisa.

Lustrzany sufit w sypialni Art Deco
Sypialnia garderoba lampa Art Deco
Sypialnia łóżko i lampa nocna Art Deco

gabinet

Głównym aktorem w tym pokoju jest wolnostojący mebel w charakterystycznym dla Art Deco stylu. Mebel ten pełni różnorodne funkcje. Jest witryną ekspozycyjną (showcase) na piękne przedmioty, np. unikatową porcelanę Sieger by Fuerstenberg. Jest oczywiście biblioteką. Jest także barkiem ukrytym za lakierowanymi drzwiczkami w kolorze Lapis Lazuli, ochry i czerwieni. Inspiracją dla tego ostatniego koloru był płaszcz Pani Bush z portretu namalowanego w 1929 roku przez Tamarę Łempicką. Kolorystyka ta pojawia się także na innych meblach i detalach w całym apartamencie. W gabinecie nie mogło zabraknąć miejsca do pracy. Biurko Art Deco w orzechu włoskim oraz lampa Art Deco Duch Bob z kolekcji Atelier 1925 uzupełniają się znakomicie. Cztery komfortowe fotele Art Deco dopełniają kompozycji tego wnętrza. Czarna, miękka i pachnąca skóra, szlachetne błyszczące forniry i mosiężne akcenty dbają o to, aby gabinet był jedyny w swoim rodzaju.